CPC Belgelendirme Kuruluşu 2012 Yılında Kurulmuş tarafsız ve bağımsız olarak 3. Taraf belgelendirmesi yapan bir kuruluştur;

  • T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan yetkili, TÜRKAK’dan akrediteli ve Avrupa Birliği Komisyonundan onaylı olarak hizmetlerini sunmaktadır.
  • TS EN ISO/IEC 17065, TS EN ISO/IEC 17021 ve TS EN ISO 14065 Standartları kapsamında TÜRKAK tarafından akreditedir.
  • T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 2011/305/EU Yapı Malzemeleri Direktifi kapsamında yetkilidir.
  • EOTA Avrupa Teknik Değerlendirme Kuruluşu tarafından 2011/305/EU Yapı Malzemeleri Direktifi kapsamında yetkilidir.

Yönetim Sistemleri Belgelendirme, Sera Gazı Emisyonları Doğrulama Hizmetleri, CE işaretlemesi ve Belgesi, G işaretlemesi ve Belgesi, Katı Biyoyakıt Belgelendirme, Altın Belgelendirme, Avrupa Teknik Değerlendirme ve Ulusal Teknik Onay gibi pek çok alanda hizmet veren CPC Belgelendirme Kuruluşu, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibi ve sürekli gelişmeyi esas almış yönetim politikası ile çözüm ortağı olduğu işletmelerin geleceğine değer katmaktadır.

CPC Belgelendirme Kuruluşu’nun 30 yıllık 3.Taraf Belgelendirme tecrübesini Kağıt, Madeni Paraların ve Hatıra Paralarının Muayenesini TS EN ISO/IEC 17020 Akreditasyonu şartlarına uygun olarak yapmaktadır ve sonuç olarak sertifikalandırmaktadır.

Görevimiz

Paraların 3. Taraf Sertifikalandırılmasını tarafsız ve bağımsız olarak derecelendirmek.

Misyonumuz

Paraların 3. Taraf sertifikalandırılmasını tüm Dünya’ya yaygınlaştırmak. Akreditasyon kuralları çerçevesinde hizmetleri gizlilik ilkeleri çerçevesinde sunmak.

Tecrübemiz

30 yıldır sertifikalandırma tecrübemizi Akreditasyon yetkilerimizden, Bakanlık yetkilerimizden ve Avrupa Birliği Komisyonu yetkilerimizden almaktayız.